Teleteksti
Sport

​City e sundon Premier Ligën, nuk i bënë ballë as Tottenhami

​city-e-sundon-premier-ligen,-nuk-i-bene-balle-as-tottenhami

Manchester City është skuadra e cila nuk po njeh kundërshtarë në këtë edicion në Premier Ligë.

Sot skuadra e Pep Guardiolas e ka mposhtur edhe Tottenhamin e Jose Mourinhos pa ndonjë problem me rezultat 3-0 në stadiumin “Etihad”.

Golin e parë “Citizens” e realizuan pas 23 minutave lojë përmes Rodrid nga pika e bardhë dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Loading...

Në pjesën e dytë vendasit realizuan edhe y gola përmes Gundogan në minutën e 50’ dhe 66’, derisa Tottenhami u tregua skuadër e pafuqishme.

Kështu City vazhdon të mbetet lider i padiskutueshëm i Premier Ligës me 53 pikë.

The post ​City e sundon Premier Ligën, nuk i bënë ballë as Tottenhami appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë