Teleteksti
Sport

​City e sundon Premier Ligën, nuk i bënë ballë as Tottenhami

​city-e-sundon-premier-ligen,-nuk-i-bene-balle-as-tottenhami

Manchester City është skuadra e cila nuk po njeh kundërshtarë në këtë edicion në Premier Ligë.

Sot skuadra e Pep Guardiolas e ka mposhtur edhe Tottenhamin e Jose Mourinhos pa ndonjë problem me rezultat 3-0 në stadiumin “Etihad”.

Golin e parë “Citizens” e realizuan pas 23 minutave lojë përmes Rodrid nga pika e bardhë dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Loading...

Në pjesën e dytë vendasit realizuan edhe y gola përmes Gundogan në minutën e 50’ dhe 66’, derisa Tottenhami u tregua skuadër e pafuqishme.

Kështu City vazhdon të mbetet lider i padiskutueshëm i Premier Ligës me 53 pikë.

The post ​City e sundon Premier Ligën, nuk i bënë ballë as Tottenhami appeared first on Ballkani.info.