Teleteksti
Sport

​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll

​kosova-pa-shikues-ne-ndeshjet-e-shkurtit-ne-basketboll

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023.

Përballja e parë e Kosovës do të jetë kundër Luksemburgut më 18 shkurt, dhe e fundit për Grupin B do të jetë kundër Kombëtares së Sllovakisë, përcjell KosovaPress.

Takimet zhvillohen me fillim nga ora 19:00, pa shikues për shkak të pandemisë Covid-19, siç ka kërkuar FIBA që të respektohen rregullat e protokollit antiCOVID-19.

Nëse Kombëtarja e Kosovës arrin të fitojë në dy ndeshjet e ardhshme, atëherë do ta siguronte kualifikimin drejt fazës tjetër.

Loading...

Më poshtë mund ta gjeni të bashkangjitur programin e plotë të xhiros së tretë në kuadër të para-kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023 në basketboll.

18 shkurt:

16:00 Sllovakia-Islanda

19:00 Kosova-Luksemburgu

20 shkurt:

16:00 Luksemburgu-Islanda

19:00 Kosova-Sllovakia 

The post ​Kosova pa shikues në ndeshjet e shkurtit në basketboll appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

Amir Rrahmani synon të bëhet kapiten i Napolit

Teleteksti

Shala prezantohet te Stabaeku

Teleteksti

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Teleteksti

Ibra e Mihajloviç “vjedhin” skenën e Sanremos, zbulojnë detaje interesante

Teleteksti

Khabib zbulon frikën më të madhe që Ronaldo ka për Cristiano Junior

Teleteksti

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë