Teleteksti
Sport

​Sevilla kalon Barcelonën në tabelë me fitoren e gjashtë radhazi

​sevilla-kalon-barcelonen-ne-tabele-me-fitoren-e-gjashte-radhazi

Futbollistët e Sevilla mposhtën sonte si mysafirë skuadrën Osasuna në ndeshjen e fundit të xhiros 24 të La Ligës spanjolle me rezultat 2:0 (1:0).

Me këtë fitore, Sevilla kaloi Barcelonën në tabelë dhe arriti në vendin e tretë me 48 pikë.

Kjo është fitorja e gjashtë e Sevilla radhazi në La Liga, dhe ata nuk kanë pësuar gol në pesë ndeshjet e fundit.

Sevilla erdhi në epërsi me golin e Diego Carlos në minutën e 19-të, pas asistimit të Jordan. Luuk de Jong dyfishoi epërsinë në minutën e 49-të, pas asistimit të Munir.

Loading...

Osasuna e përfundoi ndeshjen pa asnjë goditje brenda portës kundërshtare.

The post ​Sevilla kalon Barcelonën në tabelë me fitoren e gjashtë radhazi appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

Amir Rrahmani synon të bëhet kapiten i Napolit

Teleteksti

Shala prezantohet te Stabaeku

Teleteksti

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Teleteksti

Ibra e Mihajloviç “vjedhin” skenën e Sanremos, zbulojnë detaje interesante

Teleteksti

Khabib zbulon frikën më të madhe që Ronaldo ka për Cristiano Junior

Teleteksti

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë