Teleteksti
Lajme

241 raste aktive në Kosovë me covid-19

241-raste-aktive-ne-kosove-me-covid-19

Kosova po vazhdon luftën kundër koronavirusit.

Kosova ka shënuar 19 raste të reja me sëmundjen COVID-19 duke e çuar numrin në total të të prekurve në 1,142 persona, ku prej tyre tashmë të shëruar janë 871 raste, ndërsa 30 të tjerë kanë ndërruar jetë.

Loading...

Aktualisht në të gjithë vendin janë vetëm 241 raste aktive, ku një numër i ulët i tyre janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive të QKUK-së.

Numri i testimeve tashmë ka kaluar 15.500 persona, ndërsa IKSHPK thotë se vijon të mbikëqyrë të gjitha kontaktet e rasteve, si dhe kontaktet e kontakteve duke i obliguar për vetëizolim dhe të kërkojnë ndihmë mjekësore nëse kanë simptome.

Loading...

Tjera nga rubrika

Nga këto komuna janë të infektuarit e konfirmuar sonte, prinë Prishtina me 81 raste

Teleteksti.com

Edhe dy të vdekur, shkon në 8 numri i viktimave vetëm të shtunën

Teleteksti.com

Alarmante: 178 persona të infektuar me koronavirus, 50 te sheruar

Teleteksti.com

Sot 6 të vdekur nga koronavirusi, Osmani: Ditë e rëndë për Kosovën – ngushëllime familjeve

Teleteksti.com

John Bolton: Shkëmbimi i territoreve nuk ishte ide e imja, e kërkuan liderët e Kosovës dhe Serbisë

Teleteksti.com

19 persona kandidojnë për pozitën e Avokatit të Popullit

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë