Teleteksti
Lajme

629 të prekur me koronavirus po trajtohen në spitalet e SHSKUK-së, 20 në respiratorë

629-te-prekur-me-koronavirus-po-trajtohen-ne-spitalet-e-shskuk-se,-20-ne-respiratore

Rëndohet situata me koronavirus në Kosovë.

Gjithsejtë 629 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë.

Loading...

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK).
Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 448 prej tyre janë të konfirmuar me koronavirus.

Në respiratorë janë 20 pacientë, në CPAP 22 pacientë, ndërsa 390 janë në oksigjenoterapi.

Loading...

Tjera nga rubrika

Kryetari i SBASHK-ut: Mësimi do të ndërpritet nëse situata me Covid-19 përshkallëzohet

Teleteksti.com

Gjashtë muaj luftë me pandeminë, mjekët në Kosovë të stërlodhur

Teleteksti.com

Mjeku Bajgora: Emërgjenca e stërngarkuar, po pranojmë 200-230 raste në ditë

Teleteksti.com

Kuvendi nesër mban seancë, shqyrtohet projektligji për pandeminë dhe për rimëkëmbjen ekonomike

Teleteksti.com

OVL e UÇK’së: LDK e VV të njëjtë si Lista Serbe

Teleteksti.com

Kur dalin pagesat e qirasë për biznese? Flet ministrja Bajrami

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë