Teleteksti
Ekonomi

Abrashi: Pas vendimit të qeverisë, zhbllokohet Unaza e Prishtinës

abrashi:-pas-vendimit-te-qeverise,-zhbllokohet-unaza-e-prishtines

Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka njoftuar se pas vendimit të qeverisë për dhënien në shfrytëzim Komunës së Prishtinës parcelën e hekurudhës është hapur rrugë për ndërtimin e unazës qëndrore në kryeqytet.

Abrashi ka njoftuar se me këtë vendim zhbllokohet Unaza e Prishtinës që lidh Dragodanin me rrethrrotullimin në Lakrishte.

“Zhbllokohet Unaza e Prishtinës. Pas disa muajsh punë e angazhim, dje Qeveria e Kosovës mori vendim dhe i dha në shfrytëzim Komunës së Prishtinës, parcelën përbri hekurudhës (pronë e Infrakosit). Ky vendim hapë rrugë që të ndërtohet unaza qëndrore, që lidh Dragodanin me rrethrrotullimin në Lakrishte, projekt ky i lënë anash tash e shumë vite. Ndërtimi i kësaj unaze do të lehtësojë dukshëm trafikun në Prishtinë e gjithashtu do të zhvillojë edhe disa pjesë të Dragodanit. Faleminderit Infrakosit e Komunës për bashkëpunimin e shkëlqyer. Urime të gjithëve”, ka shkruar Abrashi.

Tjera nga rubrika

Vlera e Bitcoin-it arrin nivel rekord

Teleteksti

Reagojnë gastronomët: Masat e reja krijuan një eksport të parasë dhe import të virusit

Teleteksti

Rritën çmimet e konsumit, ranë vetëm çmimet e perimeve

Teleteksti

16 punëtorë hubën jetën në vendin e punës gjatë vitit të kaluar

Teleteksti

Si pasojë e pandemisë humben vendet e punë rreth 40 mijë kosovarë

Teleteksti

ATK jep një lajm të mirë për bizneset

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë