Teleteksti
Teleteksti TV

AirPods të ri publikohen nga Apple

airpods-te-ri-publikohen-nga-apple

Kjo është një lëvizje që mund të ndihmojë Apple të vazhdojë të rritë biznesin e saj “Wearables, Home and Accessories”, i cili raportoi 6.45 miliardë dollarë të ardhura tremujorin e fundit, e cila është rritur 16% në krahasim me të njëjti tremujor në 2019, raporto “CNBC”, transmeton lajmi.net.

Shitjet përfshijnë AirPods, Apple Watch, Apple TV dhe aksesorët si mbrojtësit dhe karikuesit.

Kompania ndaloi përfshirjen e kufjeve me tela me iPhone të saj të ri, që do të thotë se më shumë njerëz mund të blejnë kufjet pa tela të Apple si zëvendësim.

Apple nuk iu përgjigj kërkesës për koment rreth kësaj.

Loading...

AirPods të rinj të rregullt thuhet se duken të ngjashëm me modelin aktual të AirPods Pro, me një bisht më të shkurtër.

Apple po synon t’i nisë ato sa më shpejt që në gjysmën e parë të vitit 2021.

Apple mund të anuloj shitjen e AirPods Pro i ri.

Duken të ngjashme me Samsung Galaxy Buds Live që dolën në shitje në fillim të këtij viti.

Sidoqoftë, dizajni i ri ka rezultuar sfidues dhe kompania mund të qëndrojë në një model më klasik, tha raporti. /Lajmi.net/

Tjera nga rubrika

“Amazon” prezanton syzet inteligjente “Echo Frames”

Teleteksti

Djemtë që sollën në jetë Mario Kart

Teleteksti

Si të vendosni një password sa më të sigurt

Teleteksti

Facebook akuzohet se i detyroi punëtorët të kthehen në zyrë gjatë pandemisë

Teleteksti

Apple do të ulë komisionet e App Store për gjysmë deri në 15% për prodhuesit e vegjël të aplikacioneve

Teleteksti

Elon Musk kalon Mark Zuckerberg dhe bëhet personi i tretë më i pasur në botë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë