Teleteksti
Bota/Rajoni

Alarmuese: Koronavirusi nuk ka gjasa të zhduket gjatë verës

alarmuese:-koronavirusi-nuk-ka-gjasa-te-zhduket-gjate-veres

Koronavirusi është përhapur në shumë vende të botës ku ka prekur numër të madh njerëzish.

Koronavirusi nuk ka gjasa të zhduket gjatë verës, njoftoi agjencia e Bashkimit Europian për kontrollin e sëmundjeve, në një paralajmërim të rreptë se epidemia mund të vazhdojë kur temperaturat të rriten nëse nuk zbatohen masa për frenimin e saj, shkruan “Mirror”.

Loading...

Njoftimi nuk lë shumë hapësirë për të shpresuar se SARS-CoV-2, emri i virusit të ri, mund të sillet si katër koronaviruset e tjerë, të cilët janë endemikë në popullatat njerëzore dhe zakonisht nuk zbulohen në muajt e verës.

Megjithatë, COVID-19 është virus i ri dhe nuk ka shumë të dhëna që janë grumbulluar për të.

Loading...

Tjera nga rubrika

Gjest i madh nga 90-vjeçarja me Coronavirus, refuzon ventilatorin: Jepjani një më të riu

Teleteksti

Infektohet me koronavirus mjeku që u rikthye nga pensioni në vijën e parë të luftës

Teleteksti

E dhimbshme: 13 vjeҫari vdes nga koronavirusi, nuk kishte asnjë sëmundje tjetër

Teleteksti

Shkon në 131 numri i viktimave nga koronavirusi në Turqi

Teleteksti

SHBA njofton se kur do të testohet në njerëz, vaksina për koronavirusin

Teleteksti

Ngjarje e rëndë: Pas disa ditësh izolim, kryefamiljari vret gruan, dy vajzat dhe vetën

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë