Teleteksti
Teleteksti TV

Apple lanson linjën e re të iPad-ëve

apple-lanson-linjen-e-re-te-ipad-eve

Modelet nga linja e re huazojnë pamjen e iPad Pro më të ri, të cilat kanë anët katrore dhe nuk e kanë “home button” në pjesën e përparme, shkruan The Independent, transmeton lajmi.net.

Sensori i gjurmës së gishtit Touch ID që ishte në atë buton është zhvendosur në pjesën për mbushje të pajisjes, tha Apple.

Por përndryshe Air tani përfshin pothuajse çdo tipar nga formacioni Pro.

Ndër të tjera, iPad-i më i shtrenjtë përfshin sensorin LiDAR të Apple – një teknologji e ndjeshmërisë së thellësisë që thuhet se do të vijë në iPhone 12 – si dhe një aparat fotografik shtesë, bashkë me një ekran pak më të madh dhe më të shpejtë në sinkronizim. /Lajmi.net/

Loading...

Tjera nga rubrika

Edicioni i iPhone 12 Pro Space Odyssey me një çmim prej afro 6 mijë eurosh

Teleteksti

Lamborghini Urus me një pamje krejtësisht tjetër, po lë “gojëhapur” të gjithë

Teleteksti

Aksident në vlerë prej dy milionë eurosh: Si i goditi treni këto vetura

Teleteksti

Shenja në iOS 14 që tregon nëse dikush po iu përgjon

Teleteksti

Donald Trump ndalon shkarkimin e TikTok-ut për amerikanët

Teleteksti

Këto 6 “simptoma” tregojnë se vetura juaj ka nevojë urgjente për një mekanik

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë