Teleteksti
Jetë

Arratisen nga burgu, vdesin duke ikur në aksident

arratisen-nga-burgu,-vdesin-duke-ikur-ne-aksident

Ikën nga burgu, vdiqën në aksident trafiku.

Pesë të burgosur kanë vdekur kur makina e tyre gjatë arratisjes goditi një pemë pas ikjes nga një burg në Liban.

Një total prej 69 të burgosurish arritën të thyejnë dyert e qelive të tyre në burg afër Bejrutit në orët e para të mëngjesit.

Pesëmbëdhjetë të burgosur u kapën, tha agjencia shtetërore e lajmeve NNA. Njëri u kthye nga nëna e tij.

Loading...

Forcat e sigurisë kanë kryer një kontroll në zonë dhe njerëzit lokalë janë paralajmëruar të jenë në gatishmëri.

Aksidenti vdekjeprurës ndodhi kur gjashtë të burgosur rrëmbyen një automjet dhe ikën nga struktura në rrethin Baabda.

“Një makinë e bardhë Dacia u përplas me një pemë dhe u zbulua se një numër i të burgosurve të arratisur ishin në bord pasi e morën atë nga shoferi i saj,” njoftoi agjencia e lajmeve. Pesë vdiqën dhe një tjetër u plagos në përplasje. Autoritetet kanë nisur një hetim mbi pushimin e burgut. Një prokurore ka thënë se ajo nuk e përjashton një lloj bashkëpunimi midis të burgosurve dhe rojeve të tyre.

Tjera nga rubrika

Lajme aspak të mira nga studimi i ri rreth Covid-19

Teleteksti

Vullnetarët tregojnë efektet anësore, pasi morën vaksinën Moderna dhe Pfizer

Teleteksti

Kjo i pret pacientët e shëruar nga Covid-19!

Teleteksti

Kina goditet nga norovirusi, pas koronavirusit

Teleteksti

Javë vetëm dy shtete në botë që nuk shesin Coca-Cola, kjo është arsyeja!

Teleteksti

Paralajmërohet vala e tretë e koronavirusit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë