Teleteksti
Kronika

Arrestohet polici i cili vodhi armë e motosharra nga dhoma e dëshmive

Arrestohet polici i cili vodhi armë e motosharra nga dhoma e dëshmive

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme në Zubin Potok ka arrestuar një zyrtar të saj për veprën penale “keqpërdorim i pozitës zyrtare”.

Sipas njoftimit, pas hetimeve preliminare, me vendim të prokurorit është konstatuar se polici i nacionalitetit serb, ka keqpërdorur pozitën e tij zyrtare, ku nga dhoma e dëshmive mungojnë (janë vjedhur) lloje të ndryshme të armëve të zjarrit dhe disa motosharra.

Me vendim të prokurorit, rasti është duke u hetuar në procedurë të rregullt.

Tjera nga rubrika

Gjilan: Sulmon fizikisht të dashurën

Teleteksti.com

Zubin Potok: Polici serb vjedh armë nga dhoma e dëshmive

Teleteksti.com

Gjilan: Dënohet 3 vjet burg dhe 3 mijë euro gjobë për blerje dhe shitje të narkotikëve

Teleteksti.com

SHKK-ja ia pezullon lejen e punës një të burgosuri që s’u gjet në vend pune

Teleteksti.com

Policia e Kosovës arreston 33 persona

Teleteksti.com

Një 18 vjeçar gjendet pa shenja jete, në Prizren

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë