Teleteksti
Bota/Rajoni

AstraZeneca deklarohet për 29 milionë dozat e vaksinave të zbuluara në Itali

astrazeneca-deklarohet-per-29-milione-dozat-e-vaksinave-te-zbuluara-ne-itali

Vaksina kundër COVI-19.

AstraZeneca ka njoftuar rreth 29 milionë doza të vaksinave kundërCOVID-19 të gjetura gjatë një inspektimi në një fabrikë në Itali.

Kompania njoftoi se dozat në fjalë kanë për qëllim Bashkimin Evropian dhe donacione për vendet e varfra brenda skemës COVAX, e cila drejtohet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH).

Me kërkesë të Komisionit Evropian, forcat italiane të sigurisë inspektuan fabrikën Catalent në Anania, jo shumë larg Romës, ku gjetën një rezervë vaksinash, njoftoi e përditshmja “Stampa”, raporton Reuters.

Loading...

Një zyrtar italian më vonë konfirmoi raportin e inspektimit dhe tha se vaksinat do të dërgoheshin në Belgjikë.

Tjera nga rubrika

Studimi i fundit: Uji me klor i pishinës e ‘zhduk’ koronavirusin në 30 sekonda

Teleteksti

Gabimisht iu depozituan 1.2 milionë euro, prangoset gruaja që bleu shtëpi dhe makinë me to

Teleteksti

Një nxënës i vdekur dhe një polic i plagosur pas të shtënave në një shkollë

Teleteksti

Këto shtete lejojnë namazin e teravisë në xhami

Teleteksti

Propozohet dalja e Gjermanisë nga BE

Teleteksti

Merkel: Ramazani është muaj për të menduar për ata në nevojë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë