Teleteksti
Sport

Athletic Bilbao e “largon” nga gara për titull Sevillan

athletic-bilbao-e-“largon”-nga-gara-per-titull-sevillan

Pas Atletico Madrid, Athletic Bilbao mposht edhe Sevillan, duke shuar shpresat e skuadrës andaluziane që ëndërronte titullin në La Liga.

Unai Simon ishte njeriu i ndeshjes i cili me pritjet e tij ndali Sevillan që në fund u ndëshkua nga goli i Inaki Williams, finalizim që i dha tre pikët skuadrës së Marcelino Garcia Torral.

Sevilla nëse do të fitonte këtë sfidë do të mbetej 3 pikë pas Atleticos dhe do të shkonte me besim në sfidën e javës së ardhshme ndaj Realit.

Por tashmë pas kësaj disfate ëndrrat janë shuar, dhe titulli do të vazhdojë të mbetet thjeshtë një ëndërr./Gazeta Sinjali Sporti/

Loading...

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë