Teleteksti
Lajme

Avdullah Hoti, zyrtarisht merr detyrën e kryeministrit – ja kush ja dorëzoi detyrën

avdullah-hoti,-zyrtarisht-merr-detyren-e-kryeministrit-–-ja-kush-ja-dorezoi-detyren

Kryeministri i ri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti sot zyrtarisht mori detyrën e tij, i pritur nga sekretari Fitim Krasniqi.

Me një ceremoni shtetërore para ndërtesës së Qeverisë së Republikës së Kosovës, kryeministri Hoti, i vetëm parakaloi para Gardës së shtetit.

Loading...

Ndërkaq, ish-kryeministri Albin Kurti në një video mesazh, të mërkurën tha se nuk do të jetë prezent në dorëzimin e detyrës së tij.

Kryeministri Avdullah Hoti sot në ditën e parë të detyrës së tij do të bëj homazhe te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova dhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, si dhe do të vizitojë Ministrinë e Shëndetësisë.

Ndryshe, Qeveria Hoti një ditë më parë u votua nga deputetët e Kuvendit të Kosovës me 61 vota për, 24 kundër dhe 1 abstenim.

Loading...

Tjera nga rubrika

Nga këto komuna janë të infektuarit e konfirmuar sonte, prinë Prishtina me 81 raste

Teleteksti.com

Edhe dy të vdekur, shkon në 8 numri i viktimave vetëm të shtunën

Teleteksti.com

Alarmante: 178 persona të infektuar me koronavirus, 50 te sheruar

Teleteksti.com

Sot 6 të vdekur nga koronavirusi, Osmani: Ditë e rëndë për Kosovën – ngushëllime familjeve

Teleteksti.com

John Bolton: Shkëmbimi i territoreve nuk ishte ide e imja, e kërkuan liderët e Kosovës dhe Serbisë

Teleteksti.com

19 persona kandidojnë për pozitën e Avokatit të Popullit

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë