Teleteksti
Lajme

Bahtiri kërkon t’i ofrohet oksigjen ish-punëtorit të Trepçës

bahtiri-kerkon-t’i-ofrohet-oksigjen-ish-punetorit-te-trepces

Reagon Bahtiri.

Ish-punëtorit të Trepçës, Sokol Begut, që vuan nga sëmundjet kronike të mushkërive dhe diabetit, të premten i është ndërprerë furnizimi me oksigjen. Për këtë, nga Spitali i Mitrovicës është thënë se Begu nuk ka qenë duke përdorur oksigjen.

Kryetari i kësaj komune, Agim Bahtiri, ka deklaruar se qasja e drejtorit të Spitalit ndaj ish-punëtorit të “Trepçës”, është e papranueshme dhe e patolerueshme.

Bahtiri përmes Facebook ka kërkuar që drejtori i Spitalit të reagojë në mënyrë urgjente lidhur me rastin.

Loading...

“Me këtë rast kërkoj nga drejtori i Spitalit që në mënyrë urgjente t’i ofroj oksigjen Sokol Begut, nga të cilët varet jeta e tij dhe njëkohësisht t’i kërkoj falje pacientit për fyerjen e bërë”, ka shkruar ai.

Tjera nga rubrika

E dhimbshme, nëna e Klodianit tregon se si i kumtua lajmi në orën 4 të mëngjesit për vdekjen e të birit

Teleteksti.com

Haradinaj i pikëlluar për vdekjen mjekut kosovar: I shëroi plagët e luftëtarëve të UÇK-së

Teleteksti.com

Përleshje në grup në Fushë Kosovë – shtatë të prangosur, një përfundon në spital

Teleteksti.com

Vdes nga koronavirusi mjeku kosovar

Teleteksti.com

Reagon Vjosa Osmani: Kontrata me Wiliam Walker nuk është shkëputur por skadon këtë muaj

Teleteksti.com

Deputeti i AAK-së: PDK nëse do të qëndrojë në opozitë mos ta kërkojë ta ketë presidentin

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë