Teleteksti
Sport

Barcelona merr këtë vendim për Messin

barcelona-merr-kete-vendim-per-messin

Barca do ta pushojë Messin në fundjavë.

Barcelona planifikon të pushojë Lionel Messin në ndeshjen e fundjavës kundër Getafes, shkaku i orarit të ngjeshur.

Katalanët duhet të zhvillojnë shtatë ndeshje në 21 ditë, dhe gjithçka nis kundër Getafes.

Tri ditë më vonë, ata presin kampionët e Ferencvaros në Ligën e Kampionëve, dhe katër ditë më vonë, luajnë El Clascon e parë, kundër Real Madridit.

Loading...

Pastaj Barcelona viziton Juventusin në Ligën e Kampionëve, për t’u rikthyer me përballjen kundër Alves.

Dynamo Kyiv dhe Betis do të jenë kundërshtarët e radhës, për ta mbyllur këtë kalendar të ngjeshur kundër Atletico Madrid.

Messi ka luajtur 90 minuta në tri ndeshjet e para të La Ligas, duke shënuar edhe një gol.

Argjentinasi tani është 33 vjeçar, dhe duket lëvizje e mençur ta mbash atë të pushuar për ndeshjet më të rëndësishme.

Tjera nga rubrika

“Lojtarët e Barcelonës duhet të përshtaten me Lionel Messin”

Teleteksti

Për pesë dekada, kjo gjë nuk ka ndodhur në Premierligë

Teleteksti

Rrethi i parë i Kupës së Kosovës, hidhet shorti

Teleteksti

Ylli i Arsenalit në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit

Teleteksti

Bonucci në rrezik për ndeshjen kundër Barcelonës

Teleteksti

De Jong zbulon këshillat që i dha Koeman

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë