Teleteksti
Sport

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

bayern-munich-shenon-fitore-spektakolare-kunder-schalkes

Kampionët e Evropës prezantohen për mrekulli në Gjermani, e nisin sezonin me fitore 8:0 ndaj Schalke.

Bayern Munich kanë shënuar fitore spektakolare kundër Schalke 04.

Kampionët e Evropës dhe ata të Gjermanisë kanë arritur që të shënojnë tetë gola qysh në ndeshjen hapëse të sezonit.

Fitorja 8:0 i jep tri pikët e para bavarezëve, të cilët hesapet për fituesin mbyllën qysh në pjesën e parë, duke shënuar tri gola.

Loading...

Më i dalluari në këtë ndeshje ishte Serge Gnabry, i cili realizoi het trik me golat në minutat 4’, 47’ dhe 59’.

Në listën e realizatorëve u regjistrua edhe Leon Goretzka (19’), Thomas Muller (70’) dhe Leroy Sane (71’). Vlen të përmendet në veçanti goli i Jamal Musiala, i cili regjistroi golin e parë të tij në Bundesliga.

Kujtojmë se kjo ndeshje ishte debutuese për Leroy Sane me fanellën e Bayern, dhe debutimi bëhet edhe më i mirë për anësorin që përveç golit regjistroi edhe dy asistime.

Bayern Munich numëron tri pikët e para të sezonit nga ndeshja e parë, kurse Schalke nuk mund ta niste më keq këtë edicion të Bundesliga.

Tjera nga rubrika

Samir Ujkani reagon pas paraqitjeve të fundit të Kombëtares

Teleteksti

Barcelona merr këtë vendim për Messin

Teleteksti

Inter i shqetësuar për lëndimin e Sanchez

Teleteksti

Aro Muric vjen me mesazh pas superparaqitjes së tij në Greqi

Teleteksti

Vedat Muriqin, debuton për Lazion kundër Sampdorias

Teleteksti

Maldini në aksion, në janar do ta sjell talentin e madh të mesfushës

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

nga Teleteksti koha e leximit: 1 min