Teleteksti
Ekonomi

Bitcoini shkruan historinë

bitcoini-shkruan-historine

Kapitali i tregut të valutës digjitale, Bitcoin, ka kaluar shifrën e një bilion dollarëshit për herën e parë në histori.

Të premten, vlera e një Bitcoini arriti në mbi 53 mijë e 500 dollarë, duke e shtyrë përpara drejt shifrave historike.

Tregu i kësaj kriptovalute tani është më i madh se vlera e gjigantëve të pagesave, “Mastercard” dhe “Visa” bashkë.

Vlera e kësaj valute digjitale është rritur për 415 miliardë dollarë në vitin 2021, sipas të dhënave të “Bloombergut”.

Loading...

Tjera nga rubrika

Në këto vende nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Teleteksti

Mehmeti: Përkundër pandemisë, Kosova tregoi stabilitet financiar

Teleteksti

Bie importi nga Serbia

Teleteksti

Lajm i keq për shoferët, shtrenjtohet nafta në Kosovë

Teleteksti

Numër i madh i projekteve të KEK-ut në ndryshimin e gjendjes në ambient

Teleteksti

Ministria e Ekonomisë: Janë kryer pagesat, minatorët pritet që sot t`i marrin rrogat

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë