Teleteksti
Sport

“Bomba” e mëngjesit: Miliarderi francez pritet ta blejë Milanin

“bomba”-e-mengjesit:-miliarderi-francez-pritet-ta-bleje-milanin

Janë bërë më shumë thashetheme që lidhin Bernard Arnault me marrjen në skenë të Milanit.

Ka pasur spekulime të gjera që Arnault është i interesuar të blejë Rossonerët nga fondi amerikan i mbrojtjes Elliott Management.

Loading...

La Repubblica madje doli me një raport të hershëm të vitit që thoshte se Arnault ka paraqitur një ofertë prej 975 milionë euro për të blerë Milanin, dhe një numër burimesh kanë vazhduar të insistojnë që francezi ka një interes të vërtetë.

Tani, i njëjti medium pretendon se është planifikuar një takim i rëndësishëm midis Arnault dhe Gordon Singer, përcjell ORAinfo.

Qëllimi i manjatit të biznesit francez është i qartë: të përfitosh nga fuqia mediatike e futbollit dhe marka e skuadrës më të titulluar italiane në botë për të zbarkuar në qytetin e modës dhe luksit për mundësi të reja dhe të mëdha biznesi.

Përveç kësaj, projekti i ri i stadiumit jep një fazë tjetër emocionuese me të cilën pronari i grupit Louis Vuitton mund të rrisë ndikimin e tij në kryeqytetin e modës.

Çmimi është i njëjtë: pak nën 1 miliardë euro. Nëse Arnault do të përfundonte një marrëveshje, atëherë ai do ta dëshironte Max Allegri përsëri si menaxher. /ORAinfo/

Loading...

Tjera nga rubrika

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

Teleteksti

Lajmet për shkarkimin e tij, flet trajneri i Barcelonës

Teleteksti

Chelsea me fitore ndaj Watford, kthehet në top katërshe

Teleteksti

Ronaldo deklarohet pas golit nga gjuajtja e lirë

Teleteksti

Ylli i madh po largohet nga Bayern Munich, po transferohet te Liverpool?

Teleteksti

Vdes nga koronavirusi trajneri i njohur kosovar i karatesë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë