Teleteksti
Lajme

Bora bllokon Dragashin, banorët kritikojnë Komunën

Bora bllokon Dragashin, banorët kritikojnë Komunën

Reshjet e borës dhe erërat e fuqishme që vazhduan për dy ditë në Dragash, kanë shkaktuar telashe të shumta për banorët.

Rrugët janë bërë vështirë të kalueshme, e mësimi është ndërprerë, raporton KTV.

Loading...

Banorët thonë që komuna nuk ka punuar si duhet në mirëmbajtjen e tyre.

Gjendje më e vështirë është nëpër fshatrat e Dragashit. Disa prej tyre nuk kanë as furnizim me energji elektrike qe disa ditë.

Gjatë ditës, nëpër fshatra të Dragashit, janë parë edhe ekipet e KEDS-it duke punuar në shtylla elektrike.

Kryetari i Komunës së Dragashit, Shaban Shabani, thotë se problem janë trotuaret, mirëpo se po punohet edhe me Ministrinë e Infrastrukturës për ta lehtësuar qarkullimin.

Shabani, tutje, shton se mësimi është ndërprerë për shkak të sigurisë së nxënësve dhe se do të vazhdojë të premten.

E qarkullimi është i pamundur në rrugën magjistrale që çon për në fshatin turistik të Brodit. Disa vizitorë s’kanë mundur fare të kalojnë.

Pjesa më e madhe e kësaj rruge është bërë e kalueshme pas ndërhyrjes së Ministrisë së Infrastrukturës, megjithëkëtë Policia e ka ndaluar qarkullimin drejt Brodit.

Loading...

Tjera nga rubrika

I infektuari iku nga QKUK dhe shkoi në festën e familjes, Zemaj jep detaje rreth këtij rasti

Teleteksti.com

A po respektohet në Ferizaj kufizimi i lëvizjes?

Teleteksti.com

Masat e reja të kufizimit në Prishtinë, Policia ndalon qytetarët që qarkullojnë në sheshe

Teleteksti.com

Lëvizin lirshëm në Infektivë, flasin qytetarët: Po detyrohemi të kujdesemi vetë për familjarët e prekur me koronavirus

Teleteksti.com

I infektuari për herë të dytë me koronavirus përjeton sulm gjatë transmetimit direkt

Teleteksti.com

44 vjeçari vdes nga pickimi i rriqrave, vdekja e parë në gjashtë vitet e fundit

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë