Teleteksti
Sport

Bota e sportit në zi: Vdes legjenda e sportit

bota-e-sportit-ne-zi:-vdes-legjenda-e-sportit

Bota e sportit është në zi, pasi që mori lajmin se ka humbur legjendën e madhe.

Trajneri Ignacio Trelles Campos, i cili e udhëhoqi ekipin kombëtar të Meksikës në tri Kupa të Botës, ka vdekur në moshën 103-vjeçare.

Loading...

Në popull i njohur si “Don Nacho”, Trelles e udhëhoqi Kombëtaren e Meksikës në 117 ndeshje ndërkombëtare.

Ai ishte trajner i Meksikës në turnet e Kupës së Botës më 1958, 1962 dhe 1966, si dhe ishte në krye të ekipit në turnet e futbollit të Lojërvae Olimpikë më 1964 dhe 1968.

Ish-klubi i tij Cruz Azul, të cilin e kishte udhëhequr drejt fitimit të titujve të njëpasnjëshëm në Primera Division më 1978-79 dhe 1979-80, njoftoi për vdekjen e tij.

Në përgjithësi, Trelles i fitoi shtatë tituj kampioni në Meksikë si trajner – që është rekord – ndërsa tre të tjerë si lojtar.

Loading...

Tjera nga rubrika

Januzaj i dashuruar në Man Unitedin: Ende është ekipi im i dytë

Teleteksti

Pothuajse zyrtare: Ja kur do të zhvillohen ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Teleteksti

Juventusi me super transfer nga Real Madrid

Teleteksti

Milik – Milan, lajm bombë nga Italia

Teleteksti

UEFA me vendim të papritur për kampionatet!

Teleteksti

Dy faktorë të cilët e ‘detyruan’ Ibrahimoviç të vendos të largohet nga Milani

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë