Teleteksti
Sport

Debutimi historik i 16-vjeçarit në Bundesligë

debutimi-historik-i-16-vjecarit-ne-bundeslige

16-vjeçari bën debutimin historik në Bundesligën gjermane.

Futbollisti Youssoufa Moukoko ka hyrë në historinë e Bundeligës gjermane. Ai është vetëm 16-vjeçar dhe është inkuadruar në ndeshjen e së shtunës të Borussia Dortmundit ndaj Hertha Berlinit.

Kamerunasi pati ndeshjen debutese të tij dhe u inkuadrua pesë minuta para fundit të ndeshjes. Ai bën pjesë në grupmoshat U19.

Skuadra e tij mposhti Herthan me rezultat të thellë, 5-2.

Loading...

Tjera nga rubrika

Real Madrid pëson disfatë befasuese nga Alaves

Teleteksti

PSG barazon me Bordeaux

Teleteksti

Coutinho – Juventus, ndodh e papritura

Teleteksti

Pas barazimit, vjen reagimi i Pirlos

Teleteksti

Urimi i Adnan Jonuzajt për Ditën e Flamurit

Teleteksti

Përfundon me barazim loja e parë e Rooneyt si menaxher i skuadrës

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë