Teleteksti
Bota/Rajoni

Deklaratat e Erdoganit për Macron, Franca e thërret ambasadorin turk

deklaratat-e-erdoganit-per-macron,-franca-e-therret-ambasadorin-turk

Franca e thërret ambasadorin turk pas deklaratave të Erdoganit për Macron.

Franca ka reaguar pas deklaratës së presidenti turk, Tayip Erdogan, i cili tha se homologu i tij francez, Emanuel Macron ka nevojë për trajtim mendor pas qëndrimit të dhënë kundrejt myslimanëve.

Me këtë rast, autoritetet shtetërore franceze kanë telefonuar ambasadorin turk, raportojnë mediet e huaja,
Zyra e Macronit ndërkaq ka reaguar duke thënë se zemërimi dhe fyerja nuk është metodë diplomatike.

Reagimi i Erdogan vjen pak ditë pasi i pari i Francës tha se myslimanët në vend po krijojnë “seperatizëm islamik.

Loading...

Tjera nga rubrika

Ky është vendi që shënoi rastin e parë me koronavirusi pas 89 ditësh

Teleteksti

OBSH-ja ndez alarmin për një virus të ri me përmasa të frikshme

Teleteksti

Pasi i zgjodh president, Bidenit i ndodh kjo gjë

Teleteksti

Nëna lind foshnjën me antitrupa kundër Covid-19, ishte infektuar gjatë shtatzënisë

Teleteksti

Infektohet me koronavirus ministrja e Mbrojtjes

Teleteksti

Biznes e dashuri, Ivanka tregon detaje nga marrëdhënia me burrin

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë