Teleteksti
Lajme

Deputeti i AAK-së: PDK nëse do të qëndrojë në opozitë mos ta kërkojë ta ketë presidentin

deputeti-i-aak-se:-pdk-nese-do-te-qendroje-ne-opozite-mos-ta-kerkoje-ta-kete-presidentin

Çështja e presidentit vazhdon të jetë një temë tejet e diskutuar në vend.

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demalija tha se subjektet politike duhet të heqin dilemat për mos përkrahjen e Ramush Haradinajt si president, kjo sepse nuk kanë kandidat ende.

“Kemi kandidat për president zotrin Haradinaj. Subjektet e tjera politike duhet të heqin dilemat e tyre për mos përkrahjen e Haradinajt sepse nuk kanë kandidat ende. PDK thotë se do votojnë vetëm kandidatin e tyre por nuk janë deklaruar se a duan të i bashkohen Qeverisë çka lë të kuptojmë se pas zgjedhjes së presidentit të rrëzojnë Qeverinë“, deklaroi Demalija.

Por, i menjëhershëm ishte edhe reagimi i Blerta Deliu nga PDK, e cila i tha se zgjedhja e presidentit dhe bashkimi me Qeverinë janë procese të ndryshme. Ajo thotë se PDK do mbesë në opozitë.

Loading...

“Ne do mbesim në opozitë. Nuk ka lidhje zgjedhja e presidentit me pjesëmarrrjen tonë në Qeveri. Ne do mbesim opozitë sepse kështu ka vendosur qytetari”, deklariu Deliu-Kodra në Rubikon.

Tjera nga rubrika

E dhimbshme, nëna e Klodianit tregon se si i kumtua lajmi në orën 4 të mëngjesit për vdekjen e të birit

Teleteksti.com

Haradinaj i pikëlluar për vdekjen mjekut kosovar: I shëroi plagët e luftëtarëve të UÇK-së

Teleteksti.com

Përleshje në grup në Fushë Kosovë – shtatë të prangosur, një përfundon në spital

Teleteksti.com

Vdes nga koronavirusi mjeku kosovar

Teleteksti.com

Reagon Vjosa Osmani: Kontrata me Wiliam Walker nuk është shkëputur por skadon këtë muaj

Teleteksti.com

Vajza e Trump është presidet i Paqes, përmend marrëveshjen Kosovë-Serbi

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë