Teleteksti
Auto&Tech

Dërgimi i parave, lajm fantastik nga WhatsApp

dergimi-i-parave,-lajm-fantastik-nga-whatsapp

WhatsApp së shpejti mund të fillojë të lejojë përdoruesit të dërgojnë para njëri-tjetrit përmes bisedave të tyre.

Të quajtur WhatsApp Payments, kjo platformë është si në iOS ashtu edhe në Android. Raportet sugjerojnë që tipari përdor platformën UPI, e përdorur gjithashtu nga të tjerët si Google dhe Amazon, transmeton Telegrafi.

Për ta përdorur atë, përdoruesit e WhatsApp duhet të kenë një llogari bankare dhe kartë debiti të lidhur me platformën.

Kur aktivizohet, WhatsApp u dërgon udhëzime bankave për të filluar transferimin e parave midis llogarive përmes UPI.

Loading...

Natyrisht, marrësi duhet të ketë gjithashtu një ID që të mund të marrë fondet.

Kjo formë njëherë është duke u testuar dhe së shpejti mund të lëshohet në përdorim.

WhatsApp është shumë i ngadaltë në krijimin e veçorive të reja, por aplikacioni ka qenë në formë kohët e fundit.

Tjera nga rubrika

Përdoruesit të gëzuar, WhatsApp bëhet si Snapchat

Teleteksti

Këto janë modelet më të reja sportive të Mercedes

Teleteksti

Mund të prezantohet një iPhone 12 Mini

Teleteksti

Keni dilema? Ja cilin iPhone duhet të blini

Teleteksti

Detajet e modeleve të reja iPhone 12

Teleteksti

Kompjuteri që lexon mendjen e njeriut

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë