Teleteksti
Sport

Dy faktorë të cilët e ‘detyruan’ Ibrahimoviç të vendos të largohet nga Milani

dy-faktore-te-cilet-e-‘detyruan’-ibrahimovic-te-vendos-te-largohet-nga-milani

Zlatan Ibrahimovic ka marrë vendim që të largohet nga Milani në fund të sezonit aktual.

La Gazzetta dello Sport pretendon se lamtumira e suedezit është e sigurt, dhe ata madje i kanë hedhur lajmet në faqen e tyre të parë.

Loading...

Aventura e 38-vjeçarit do të zgjasë vetëm gjashtë muaj pavarësisht ndikimit që ai ka pasur gjatë një periudhe kaq të shkurtër. Ibrahimoviç u la i zhgënjyer dhe i hutuar nga kaosi i ndezur pak para emergjencës së Coronavirus dhe u zhgënjeu nga skenarët e ardhshëm.

Së pari ka qenë largimi nga puna i Zvonimir Boban për shkak të komenteve që ai bëri në lidhje me drejtorin Ivan Gazidis, dhe me Paolo Maldini të vendosur për të ndjekur në fund të sezonit Ibrahimoviç e di se dy nga figurat kryesore që e bindën atë të kthehej nuk do të jenë më, përcjell ORAinfo.

Për më tepër, marrëdhënia e tij me Gazidis nuk është ideale. Zgjedhjet e tij kanë shkaktuar një shqetësim të përzier me pakënaqësi e cila është rritur dita ditës.
Ky takim mund të ndodhë me kthimin e tij në Milano nëse sezoni do të përfundonte në një farë mënyre.

Dy qëndrime kanë ardhur gjithmonë nga pronësia: nga njëra anë rëndësia e Ibras në fushë dhe jashtë fushës, nga ana tjetër se çdo vendim do të merret në fund të sezonit.

Ata rreth tij e përshkruajnë Ibrahimoviçin si të zhgënjyer dhe të hidhur, aq shumë sa magji e tij e dytë në Milano do të mbyllet përfundimisht, ashtu si ai po fillonte të vinte për idenë e qëndrimit të një viti tjetër. /ORAinfo/

Loading...

Tjera nga rubrika

Gjiganti anglez heq dorë nga transferimi i Coutinhos

Teleteksti

Pronarët e Milanit janë zhgënjyer nga Maldini, këto janë dy arsye kryesore

Teleteksti

Liverpool e rrëmben yllin e madh nga Barcelona

Teleteksti

Caktohen datat për ndeshjet Juventus-Milan dhe Inter-Napoli

Teleteksti

Çka po ndodh me Milot Rashicën, ja me çfarë note u vlerësua për paraqitjen kundër Eintracht Frankfurt.

Teleteksti

Werderi i Rashicës fundoset nga Frankfurti, mbijetesa në Bundesligë gjithnjë e më e paarritshme

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë