Teleteksti
Sport

E bujshme, publikohet meçi mes Khabib Nurmagomedov – Conor McGregor

Auto-Skicë

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur hapin e radhës së Conor McGregor pas triumfit të furishëm në rikthimin e tij ndaj Donald Cerrone.

Irlandezi fitoi brenda 40 sekondash në kuadër të ‘UFC 246’, gjë që shënoi rikthimin e tij në tetëkëndësh pas mungesës 15-muajshe.

Loading...

Ai tashmë po kërkon një sfidë të re, ndërsa sipas White gjasat janë të mëdha që kundërshtari i ardhshëm i 31-vjeçarit të jetë fituesi i duelit ndërmjet Khabib Nurmagomedov dhe Tony Ferguson që zhvillohet në muajin prill në kuadër të ‘UFC 249’.

“Me siguri fituesi i duelit në mes të Khabib dhe Tony”, ka thënë kreu i UFC-së kur është pyetur për rivalin e radhës së Conor.

Kujtojmë që McGregor u ndesh me Khabibin në tetor të vitit 2018, kur ylli nga Dagestani triumfoi, ndërsa më pas shpërtheu sherri jashtë ringut.

Është pritur që irlandezi të ndeshej me Kamaru Usman apo Jorge Masvidal, mirëpo kjo nuk do të ndodhë në një të afërme të largët, sepse ata do të ndeshen me njëri-tjetrin.

Loading...

Tjera nga rubrika

Zbulohet oferta e Barcelonës për Lautaro Martinez

Teleteksti

Baseli përfundimisht merr vendim për të ardhmen e Edon Zhegrovës

Teleteksti

ZYRTARE: Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës do të luhen në këta muaj

Teleteksti

Arrihet marrëveshja, Muller do ta djersit këtë fanellë sezonin e ardhshëm

Teleteksti

UEFA merr vendim: Shtyhet sërish ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë

Teleteksti

Futbollistët e skuadrës nga Serie A heqin dorë nga pagat këtë muaj për ta ndihmuar klubin

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë