Teleteksti
Bota/Rajoni

E dhimbshme: 13 vjeҫari vdes nga koronavirusi, nuk kishte asnjë sëmundje tjetër

e-dhimbshme:-13-vjeҫari-vdes-nga-koronavirusi,-nuk-kishte-asnje-semundje-tjeter

Koronavirusi i ka marrë jetën një 13 vjeҫari, i cili dyshohet se nuk kishte asnjë sëmundje tjetër.

Një djalë 13-vjeçar ka vdekur në një spital në Britani pas testimit pozitiv për koronavirusin, ka thënë familja e tij.

Loading...

Ismail Mohamed Abdulëahab, nga Brixton, South Ëest London, thuhet se është dërguar në Spitalin e King’s College në Londër pasi kishte vështirësi në frymëmarrje.

Një person i familjes tha se ai më vonë ra në gjendje kome të shkaktuar dhe vdiq dje në mëngjes.

Ai besohet se nuk ka pasur probleme të tjera shëndetësore.

“Sipas njohurive tona, ai nuk kishte kushte themelore shëndetësore. Ne jemi të shkatërruar”, thuhet në një postim të familjes.

“Familjarët nuk e kanë marrë ende trupin, pasi korrieri dëshiron të bëjë autopsi”.

Ditën e sotme u raportua edhe për një 19-vjeçar që ka vdekur i cili nuk ka pasur asnjë problem shëndetësor.

Në Britani numri i viktimave ka shkuar në 1827.

Loading...

Tjera nga rubrika

Maqedonia e Veriut regjistron 67 raste të reja me koronavirus

Teleteksti

Mali i Zi shpall fundin e koronavirusit

Teleteksti

OBSH jep lajmin e rëndësishëm në lidhje me vaksinën kundër koronavirusit

Teleteksti

Shteti me më së shumti myslimanë në botë anulon haxhillëkun për sivjet

Teleteksti

Vuçiq e quan politik vendimin e Malit të Zi hapjen e kufijve

Teleteksti

‘Shpërthen’ koronavirusi në këtë shtet amerikan

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë