Teleteksti
Sport

E jashtëzakonshme, Luka Donçiq ka aftësi edhe për futboll

e-jashtezakonshme,-luka-donciq-ka-aftesi-edhe-per-futboll

Basketbollisti slloven, Luka Donçiq vazhdon të tregoj formë fantastike në NBA.

Donçiq mund të bie në ‘sytë’ e klubeve futbollistike për paraqitjen e tij të fundit në palestër.

Pak minuta para ndeshjes Dallas Mavericks – Philadelphia, Donçiq dhuroi spektakël me top të basketbollit.

Ai bëri disa matje me top si në stilin e një futbollisti, pastaj mori topin dhe gjuajti nga një kënd i vështirë dhe shënoi.

Loading...

Slloveni në këtë ndeshje shënoi 32 pikë, 4 asistime dhe 4 kërcime, por skuadra e tij Dallas u mposht me rezultat 95-113 nga Philadelhpia./Gazeta Sinjali Sporti/

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë