Teleteksti
Jetë

E papritur, dy 23-vjeçar bëhen milionerë duke shitur maska

e-papritur,-dy-23-vjecar-behen-milionere-duke-shitur-maska

Shisnin maska, dy 23-vjeçarët bëhen milionerë.

Dy zviceranët, Jascha Rudolphi dhe Luca Steffen, janë bërë milionerë gjatë valës së parë të pandemisë duke shitur maska mbrojtëse të COVID-19.

Sipas mediave zvicerane, secili prej tyre bëri 30 dhe 100 milionë franga (27-92 milionë euro).

Dy 23-vjeçarët, i importuan maskat nga jashtë vendit dhe i shitën ato për rreth 8.50 CHF (7,8 euro) dhe 9.90 CHF (9,10 euro) përmes kompanisë së tyre Emix.

Loading...

Ata po përballen me akuzat për shitjen e maskave të papërdorushme.

Tjera nga rubrika

Nëna Lude për vajzat: Edhe unë eksitohem kur i shoh ato lakuriq

Teleteksti

Prodhimi i Bitcoin, ja sa rrymë harxhohet

Teleteksti

Kur fati të buzëqeshë, turistja fiton 300 mijë dollarë duke pritur aeroplanin

Teleteksti

Kurrë mos hani sallata të gatshme, të paketuara, ja çka mund t’ju ndodh

Teleteksti

Paralajmërojnë ekspertet: Covid-19 mund të bëhet një sëmundje sezonale si gripi

Teleteksti

7 muaj në intubim, studentja tregon tmerrin e përballjes me COVID-19

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë