Teleteksti
Teleteksti TV

Elon Musk ndryshon çmimin e Tesla modeli S

elon-musk-ndryshon-cmimin-e-tesla-modeli-s

Ndryshimi i çmimit është duke iu referuar dy gjërave: e para është që prodhuesi amerikan i makinave elektrike Lucid Motors tha që makina e saj e re elektrike, Lucid Air, do të kushtonte 66,085 euro, transmeton lajmi.net.

Referenca e dytë e çmimit Model S është një shaka; numri “69” është një referencë për një pozicion seksual, ndërsa “420” është një referencë për kulturën e kanabisit.

Model S | Tesla

Musk ka bërë shaka të ngjashme me produktet Tesla, dhe aksionet më parë.

Lucid Air paraqet konkurrencë të fortë ndaj Model S. Ai ka 480 kuaj fuqi dhe potencial për të udhëtuar 653 kilometra me një ngarkesë të vetme, afërsisht gjashtë kilometra më shumë se Model S Long Range Plus.

Loading...

Ky automjet nuk do të jetë i disponueshëm deri në vitin 2022. /Lajmi.net/

Lucid Air News and Reviews | InsideEVs

 

Tjera nga rubrika

AirPods të ri publikohen nga Apple

Teleteksti

Pse klientët zgjedhin Dell EMC Unity XT

Teleteksti

80% e makinave në të gjithë botën janë njëra nga këto katër ngjyra

Teleteksti

Ndërron jetë kryetari i Samsung Electronics, Lee Kun-Hee

Teleteksti

Garmin ka lansuar një orë të re sportive të përqendruar në lojtarë

Teleteksti

WhatsApp ju lejon që të heshtni bisedat përgjithmonë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë