Teleteksti
Teleteksti TV

Elon Musk thotë se tani njerëzit mund të blejnë Tesla duke përdorur  Bitcoin

elon-musk-thote-se-tani-njerezit-mund-te-blejne-tesla-duke-perdorur -bitcoin

Shefi ekzekutiv i Tesla Elon Musk, ka lajmëruar se tani njerëzit mund të blejnë makina Tesla brenda SHBA-ve duke përdorur Bitcoin, shkruan lajmi.net.

Miliarderi ka treguar muajin e kaluar se ai ka blerë bitcoin në vlerë prej $1.5 miliardë , dhe se së shpejti do të fillonte të përdorte atë gjithashtu në shitje të makinave elektrike.

Tani ai ka zyrtarizuar premtimin e tij përmes një postimi në Twitter.

Gjithashtu është shpejguar se makinat elektrike Tesla kushtojnë mes $37,990-$124,000 pa taksa.

Loading...

Ndërsa njerëzit jashtë SHBA do të mund të përdorin kriptovaluta për blerje të makinave Tesla më vonë gjatë këtij viti.

Kjo mendohet të jetë formë e mbështetjes për Bitcoin, sepse tashmë dihet se Musk është një përkrahës i fortë i përdorimit të kriptovalutave. /Lajmi.net/

Tjera nga rubrika

Facebook nis promovimin e vaksinës në platformë sociale, për të shtyrë përdoruesit të vaksinohen

Teleteksti

Kush i ka shpikur Emoji-t dhe kur u bë zbulimi ityre?

Teleteksti

Facebook merr vendim – Duke nisur nga e hëna, do t’i themi “lamtumirë” rrjetit social Instagram!

Teleteksti

Instagram vjen me një azhurnim të ri – Një përqindje e vogël e përdoruesve janë duke testuar opsionin e ri

Teleteksti

Edhe një telefon tjetër i palosshëm nga Samsung? Thashethemet vazhdojnë të shpërndahen më shumë e më shumë

Teleteksti

I HUMBUR ËSHTË AI QË E HARRON ALLAHUN

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë