Teleteksti
Bota/Rajoni

Fauci tregon deri kur do ta mbajmë maskën

fauci-tregon-deri-kur-do-ta-mbajme-masken

Fauci thotë se ka gjasa që të mbajmë maska edhe në 2022-tën.

Zyrtari amerikan i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci tha se është e mundur që amerikanët do të mbajnë maska edhe në vitin 2022.

Megjithatë, ai pohoi se masat për të ndaluar përhapjen e coronavirusit do të relaksohen gjithnjë e më shumë ndërsa administrohen më shumë vaksina, raporton theguardian.

Afërsisht një vit që kur u regjistrua vdekja e parë e shkaktuar nga COVID-19 në SHBA, vendi po i afrohet 500 mijë vdekjeve nga virusi.

Loading...

Amerika ka regjistruar 497,670 vdekje nga coronavirusi deri më sot sipas Universitetit Johns Hopkins.

Të shtunën, vendi regjistroi 1,831 vdekje të reja dhe 1,080 një javë më parë.

Tjera nga rubrika

Shpërthime të fuqishme, 31 të vdekur dhe 600 të plagosur

Teleteksti

Rrëzohet helikopteri, vdes miliarderi francez

Teleteksti

Nis shitja e testeve të shpejta për COVID-19 në supermarkete e Gjermanisë

Teleteksti

Shpërthim i fuqishëm i vullkanit

Teleteksti

Shënon rritje numri i të infektuarve me COVID-19 në Evropë

Teleteksti

E tmerrshme, adoleshentja gjendet e vdekur, e mbështjellë në plastikë në një depo

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë