Teleteksti
Bota/Rajoni

Gjest i madh nga 90-vjeçarja me Coronavirus, refuzon ventilatorin: Jepjani një më të riu

gjest-i-madh-nga-90-vjecarja-me-coronavirus,-refuzon-ventilatorin:-jepjani-nje-me-te-riu

90-vjeçarja me Coronavirus refuzon ventilatorin: Jepjani një më të riu.

Një grua 90-vjeçare nga Belgjika vdiq nga komplikimet e koronavirusit pasi refuzoi të ventilatorin, duke u kërkuar mjekëve që ta ruanin për pacientët më të rinj.

Loading...

Suzanne Hoylaerts u dërgua tek mjekët pasi shfaqi simptoma të humbjes së oreksit dhe vështirësi në frymëmarrje.Më pas ajo u shtrua në spital ku rezultoi pozitive me COVID-19.

Por refuzoi të përdoret ventilator për të marrë frymë duke u thënë mjekëve: “Nuk dua të përdor frymëmarrje artificiale. Ruajeni për pacientët më të rinj”.

Ajo humbi jetën dy ditë pasi u shtrua në spital, sipas mediave belge.

“Nuk munda ti them lamtumirë dhe as të marr pjesë në funeralin e saj”, tha vajza e saj Judith pas vdekjes së nënës.

Belgjika ka regjistruar të paktën 12.775 raste të konfirmuara që nga mëngjesi i së martës. Të paktën 705 njerëz kanë vdekur në Belgjikë nga koronavirusi.

Loading...

Tjera nga rubrika

Autopsia e re: Floyd vdiq nga sulmi në zemër, gjithashtu kishte coronavirus

Teleteksti

Maqedonia e Veriut regjistron 67 raste të reja me koronavirus

Teleteksti

Mali i Zi shpall fundin e koronavirusit

Teleteksti

OBSH jep lajmin e rëndësishëm në lidhje me vaksinën kundër koronavirusit

Teleteksti

Shteti me më së shumti myslimanë në botë anulon haxhillëkun për sivjet

Teleteksti

Vuçiq e quan politik vendimin e Malit të Zi hapjen e kufijve

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë