Teleteksti
Sport

Gjest i madh nga skuadrat e Bundesligës

gjest-i-madh-nga-skuadrat-e-bundesliges

Skuadrat e mëdha të Bundesligës bëjnë një gjest të madh.

Një lajm i mirë vjen nga futbolli gjerman.

Loading...

Skuadra e mëdha të këtij vendi si Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen, kanë vendosur të ndihmojnë Bundesligën.

Bayern Munich në faqen zyrtare të klubit kanë bërë të ditur se së bashku me Dortmund, RB Leipzig dhe Leverkusen, do të dhurojnë 20 milionë euro, për të ndihmuar Bundesligën dhe Bundesligën 2.

Futbolli po përjeton humbje të mëdha në kohën e koronavirusit, ku kampionatet janë pezulluar, dhe nuk dihet saktësisht se kur do të kthehen.

Loading...

Tjera nga rubrika

Eskalon situata te Tottenhami , përplasje mes dy lojtarëve

Teleteksti

Manchester United dhe Manchester City në garë të madhe për dy super-lojtarët e Seria A

Teleteksti

Nuk po ndalen telashet për Interin, lëndohet edhe ky super-lojtar

Teleteksti

‘Goditje’ e madhe për Real Madridin, refuzohet nga trajneri i njohur

Teleteksti

Arrihet marrëveshja, Rangnick tek Milan, largohet nga San Siro legjenda e klubit

Teleteksti

Ndeshja ‘jetë a vdekje’ e Werder Bremen, Milot Rashica starton nga fillimi

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë