Teleteksti
Sport

Gjiganti anglez heq dorë nga transferimi i Coutinhos

gjiganti-anglez-heq-dore-nga-transferimi-i-coutinhos

Philippe Coutinhos nuk po i ecën mirë karriera futbollistike.

Mundësitë janë të mëdha që Philippe Coutinho të transferohet në Premierligë, por jo te Tottenham Hotspur.

Loading...

Skuadra e Jose Mourinho është larguar nga gara për nënshkrimin e yllit brazilian.

Mundo Deportivo raporton se Tottenham nuk do të bëjë asnjë veprim për huazimin apo transferimin e përhershëm të Coutinhos, përcjell lajmi.

Jose Mourinho beson se Barcelona po kërkon shumë për kartonin e brazilianit, dhe shuma prej 100 milionë euro, duket e papërballueshme për anglezët.

Në anën tjetër, edhe huazimi tij nuk është i lehtë, me Barcelonën që po kërkon një pagesë prej 10 milionë euro dhe pagën e lojtarit.

Ardhja e Coutinhos te Tottenham me pagën që fiton te katalanët, parashikohet se do të sillte përçarje me lojtarëve të skuadrës angleze.

Loading...

Tjera nga rubrika

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

Teleteksti

Lajmet për shkarkimin e tij, flet trajneri i Barcelonës

Teleteksti

Chelsea me fitore ndaj Watford, kthehet në top katërshe

Teleteksti

Ronaldo deklarohet pas golit nga gjuajtja e lirë

Teleteksti

Ylli i madh po largohet nga Bayern Munich, po transferohet te Liverpool?

Teleteksti

Vdes nga koronavirusi trajneri i njohur kosovar i karatesë

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë