Teleteksti
Teleteksti TV

Hajnat vjedhin kamionin me PlayStation 5

hajnat-vjedhin-kamionin-me-playstation-5

Bandat kriminale në Mbretërinë e Bashkuar kanë vjedhur PS5 nga një kamion në lëvizje. Ata hipën mbi çatinë e makinës së tyre dhe u futën në kamionin që mbante PS5, sikur të ishte diçka nga filmi Fast and Furious.

Ky marifet njihet si “Rollover”, siç raportohet nga The Times. Pajisjet televizive, produktet kozmetike, telefona inteligjentë dhe cigare janë gjithashtu mallra të vjedhura nga këta hajna, transmeton Lajmi.net.

Thuhet se këtë vit kanë ndodhur të paktën 27 vjedhje të këtij lloji në Britaninë e Madhe. Ato që ndodhën midis janarit dhe shtatorit 2020 thuhet se kanë shkaktuar dëme prej mbi 70 milionë euro, sipas Shërbimit Informativ Kombëtar të Krimeve të Automjeteve Britanike.

Bandat zakonisht përdorin tre automjete për të rrethuar kamionin – një përpara, një prapa dhe një anash. Njëri prej kriminelëve ngjitet nga pjesa e pasme e kamionit. Zakonisht hajduti përdor një mjet për të hapur dyert e pasme të kamionit të dorëzimit. Ai u hedh paketat drejt makinës që është prapa tij. Konzola e re e Sony, PS5, aktualisht është më e kërkuara në botë. /Lajmi.net

Loading...

Tjera nga rubrika

Ju ngrihet xhami i veturës në mëngjes? Largojeni lehtë akullin kështu

Teleteksti

Bëjeni këtë dhe mbrojeni WhatsApp nga vjedhja e fotove

Teleteksti

Facebook-u përballet me padi që mund ta detyrojnë të shesë Instagram-in dhe WhatsApp-in

Teleteksti

Anija hapësinore e SpaceX shpërthen në zjarr pas 6 minutave fluturim

Teleteksti

Pas Facebook e Facebook Messenger, nuk funksionon as Instagram

Teleteksti

Facebook dhe Facebook Messenger janë jashtë funksionit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë