82.96 F
New York
June 27, 2019
Investing

Holanda fituese e Eurovisionit

Holanda është fituese e Eurovisionit për vitin 2019

Duncan Laurence, I cili ka përfaqësuar Holandën me këngën “Arcade” është fitues I Eurovision për sivjet.

Duncan arriti që të fitojë 492 pikë në total duke u renditur në vendin e parë.

Pavarësisht pritjeve të publikut për Jonida Maliqin, përfaqësuesen e Shqipërisë, ajo nuk ka arritur që të jetë as në top 10 e këngëve më të mira.  Jonida përfundoi në pozitën e 18.

Shqipëria në këtë festival mori pjesë me këngën Toka, e cila mori 92 pikë në fund, me vota të jurisë dhe të publikut.

Një paraqitje dinjëtoze e pati edhe Maqedonia Veriore me këngëtaren e saj Tamara, e cila arriti që të përfundoj në pozitën e tetë garën. /GazetaExpress/

Related posts

Only 1 in 7 get this right: How many holes does this T-shirt have?

Teleteksti.com

Analyst nearly doubles his price target for Micron, predicting higher chip prices

Teleteksti.com

Tech investors in Apple and other stocks are now in the crosshairs of trade war

Teleteksti.com

Leave a Comment