Teleteksti
Sport

Humbja ndaj Atletico Madrid, Koeman jep deklaratë të papritur

humbja-ndaj-atletico-madrid,-koeman-jep-deklarate-te-papritur

Reagimi i Koeman pas humbjes së Barcelonës kundër Atletico Madridit.

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ndihet i shqetësuar me mënyrën sesi skuadra e tij pranoi gol në humbjen 1:0 kundër Atletico Madridit të shtunën në Ëanda Metropolitano.

Barça udhëtoi drejt Madridit me vetëm një vitore në pesë ndeshjet e kaluar në La Liga, një ecuri rezultatesh që i ka lënë shumë prapa kreut të tabelës, transmeton Gazeta Express.

Disfata – e treta brenda një muaji – nënkupton se Barcelona po ka shumë vështirësi ta marrë veten nga problemet e mëdha jashtë fushës që i pati në verë.

Loading...

Yannick Carrasco e shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Atleticon pas një daljeje të pamatur të portierit Marc-Andre ter Stegen dhe pasi Gerard Pique dështoi ta bllokoi pasimin e Angel Correas.

Kjo e ka mllefosur trajnerin Koeman.

“Është shqetësuese. Për një ekip të madh të pranojë gol të tillë… nuk mund të ndodhë, sepse ishte minuta e 47-të, ne e kishim topin dhe ata shënuan për 1:0”, tha Koeman.

“Ne e kontrolluam lojën dhe e dinim se ishte e vështirës të krijonim shumë shanse. Si çdo trajner, unë jam përgjegjës për rezultatet e ekipit”, shtoi ai.

Tjera nga rubrika

Dzeko flet pas shërimit nga koronavirusi

Teleteksti

Reali merr lajmin e keq para ndeshjes me Interit

Teleteksti

Vdes kapiteni legjendar i Man Utd

Teleteksti

Giroud befason me klubin e ri

Teleteksti

Ylli i madh afër rinovimit të kontratës me Romën

Teleteksti

Thellohet kriza te Juventusi, lëndohet edhe ky lojtar

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë