Teleteksti
Ekonomi

I kërkohet Qeverisë heqja e menjëhershme e kufizimeve të lëvizjes dhe i orarit të punës për bizneset

i-kerkohet-qeverise-heqja-e-menjehershme-e-kufizimeve-te-levizjes-dhe-i-orarit-te-punes-per-bizneset

Kërkohet heqja e menjëhershme e kufizimeve të lëvizjes dhe i orarit të punës për bizneset.

Përfaqësues të Odës së Afarizmit të Kosovës gjatë një takimi që kanë pasur me kryeministrin Avdullah Hoti, kanë kërkuar heqjen e menjëhershme të kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset, raporton Express.

Përveç këtyre kërkesave, OAK ka bërë kërkesë edhe që të ketë mbështetje direkte për bizneset dhe punëtorët.

“OAK kërkoi edhe njëherë nga Kryeministri heqjen e menjëhershme të orës policore dhe kufizimeve ose mbështetje direkte për bizneset dhe punëtorët për humbjet që po u shkakton ky vendim duke i’u ndaluar të drejtën e punës, kërkesë kjo e dalë nga takimet që OAK po ka në vazhdimësi me bizneset dhe ankesat që OAK po pranon në vazhdimësi nga bizneset”, thuhet në komunikatë.

Loading...

Nga kjo odë, kanë kërkuar edhe që të përfshihen disa kërkesa të bizneseve në Ligjin për Rimëkëmbje.

Tjera nga rubrika

Shell Kosova ju uron Festën e Flamurit të gjithë Shqiptarëve

Teleteksti

Shpend Ahmeti jep 400 mijë euro për fermerët që pësuan dëme nga të reshurat

Teleteksti

Këto lagje të Prishtinës do të mbesin pa rrymë nga ora 09:00 deri në ora 21:00

Teleteksti

KEDS sërish do t’i lë në terr Prishtinën dhe komunat tjera

Teleteksti

Milionat që nuk sollën dritë

Teleteksti

Ministri Reçica mbështet qytetarët dhe bizneset me pajisje të nevojshme

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë