Teleteksti
Jetë

I moshuari 101 vjeçar që lindi në kohën e gripit spanjoll dhe i mbijeton Covid-19

i-moshuari-101-vjecar-qe-lindi-ne-kohen-e-gripit-spanjoll-dhe-i-mbijeton-covid-19

Sot 101 vjeç, i moshuari që lindi në kohën e gripit spanjoll dhe i mbijeton Covid-19.

Ai lindi në vitin 1919 ku bota si sot ishte në një pandemi globale për shkak të gripit spanjoll.

Loading...

Sot ai është 101 vjeç dhe arriti ti mbijetoj Covid-19.

I moshuari nga Rimi kishte përfunduar në spitalin e qytetit të tij një javë më parë sepse kishte rezultuar pozitiv nga Covid-19 por që ai arriti ti mbijetojë dhe të dal nga spitali.

Këtë histori me një fund të lumtur e ka treguar nënkryetari i bashkisë Gloria Lisi duke sqaruar:

“I shtruar në spital në Rimini dhe i shëruar brenda pak ditësh është bërë ‘histori” edhe për mjekët, infermierë, të gjithë punonjës të kujdesit shëndetësor, një shpresë për të ardhmen e të gjithëve. Dhe na mësoj se edhe pse 101 vjeç e ardhmja nuk shkruhet.

Loading...

Tjera nga rubrika

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Teleteksti

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Teleteksti

Krejt çfarë dihet për virusin e gripit të derrave në Kinë, që i ka shqetësuar njerëzit – por edhe shkencëtarët

Teleteksti

Zbulim i ri: Versioni i ri i Covid-19 përhapet shpejt, por nuk është i rëndë

Teleteksti

Vëmendje: “Nëse keni përdorur këtë higjienizues për duart, kërkoni ndihmë mjekësore”

Teleteksti

Ky është ilaçi i parë që rekomandohet në BE kundër Koronavirusit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë