Teleteksti
Bota/Rajoni

Infektohet me koronavirus bashkëpunëtori i Papës

infektohet-me-koronavirus-bashkepunetori-i-papes

Bashkëpunëtori i Papës është infektuar me koronavirus.

Sërish shqetësim në Vatikan për shkak të COVID-19.

Loading...

Mediat italiane raportojnë se një bashkëpunëtor i Papa Françeskut ka rezultuar pozitiv me koronavirusin.

Ai është shtruar në spital e gjendja e tij nuk është e rënduar, por paniku është rritur së tepërmi në Selinë e Shenjtë.

Ndërkohë, Vatikani ka marrë masa të ashpra kundër përhapjes së virusit të ri, duke mbyllur gjithçka.

Pak ditë më parë Ati i Shenjtë iu nënshtrua testit për Covid-19, pasi pati probleme shëndetësore, mirëpo rezultoi negativ.

Italia është vendi i goditur në Evropë nga koronavirusi me mbi 7 mijë të vdekur, ku më së shumti viktima janë shënuar në veri të vendit. Në Romë, rastet janë më të pakta.

Loading...

Tjera nga rubrika

Gjest i madh nga 90-vjeçarja me Coronavirus, refuzon ventilatorin: Jepjani një më të riu

Teleteksti

Infektohet me koronavirus mjeku që u rikthye nga pensioni në vijën e parë të luftës

Teleteksti

E dhimbshme: 13 vjeҫari vdes nga koronavirusi, nuk kishte asnjë sëmundje tjetër

Teleteksti

Shkon në 131 numri i viktimave nga koronavirusi në Turqi

Teleteksti

SHBA njofton se kur do të testohet në njerëz, vaksina për koronavirusin

Teleteksti

Ngjarje e rëndë: Pas disa ditësh izolim, kryefamiljari vret gruan, dy vajzat dhe vetën

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë