Teleteksti
Sport

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

interi-jep-lajmin-e-shumepritur,-ylli-i-madh-po-rikthehet-ne-skuader

Skuadra e Interit ka dhënë një lajm të madh për të gjithë tifozët.

Interi edhe zyrtarisht ka kthyer në skuadër sulmuesin e Italisë U21, Andrea Pinamonti nga Genoa

Huazimi i Pinamontit në Genoa u bë transferim i përhershëm 19.5 milionë euro 17 ditë më parë, por Interi shfrytëzoi të drejtën e riblerjes dhe për 20 milionë euro.

Edhe pse fillimisht u tha se ata nuk do ta riblejnë, zikaltërit lajmëruan sonte në mbrëmje se 21 vjeçari do të jetë i tyre përsëri.

Loading...

Pinamonti ka luajtur 34 ndeshje për Grifone sezonin e kaluar, duke shënuar shtatë gola dhe bërë dy asiste.

Ai bëhet sulmuesi i dytë që largohet nga Genoa të premten pas Andrea Favili, i cili u transferua të Verona.

Pinamonti, sipas Sky Sport Italia, ka nënshkruar kontratë me Interin deri në vitin 2024, me vlerë rreth dy milionë euro në sezon.

Tjera nga rubrika

Samir Ujkani reagon pas paraqitjeve të fundit të Kombëtares

Teleteksti

Barcelona merr këtë vendim për Messin

Teleteksti

Inter i shqetësuar për lëndimin e Sanchez

Teleteksti

Aro Muric vjen me mesazh pas superparaqitjes së tij në Greqi

Teleteksti

Vedat Muriqin, debuton për Lazion kundër Sampdorias

Teleteksti

Maldini në aksion, në janar do ta sjell talentin e madh të mesfushës

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

nga Teleteksti koha e leximit: 1 min