Teleteksti
Lajme

Ish-deputeti kundër masave të paralajmëruara anti-Covid: “Duheni me m’ngreh zhag për me m’shti mrena”

ish-deputeti-kunder-masave-te-paralajmeruara-anti-covid:-“duheni-me-m’ngreh-zhag-per-me-m’shti-mrena”

“Duheni me m’ngreh zhag për me m’shti mrena”, ish-deputeti kundër masave të paralajmëruara anti-Covid.

Ish-deputeti Fisnik Ismaili ka thënë se atë duhet ta tërheqin zvarrë përndryshe nuk do të pranojë ta mbyllë biznesin e tij në rast se rivendosen masat kundër Covidit.

“Duheni me m’ngreh zhag për me m’shti mrena”, ka thënë Ismaili në Klan Kosova

“Nëse dikujt veç i shkon menja qetash me na i mbyll bizneset, me na mbyll nëpër shpija, absolutisht s’kom me u bind”.

Loading...

Ismaili ka thënë që vetë ai e kishte promovuar kujdesin ndaj Covidit, duke bërë thirrje që të mbyllen brenda dhe t’i marrin masat tjera të nevojshme.

Mirëpo, zemërimi i tij ka ardhur pas tubimeve zgjedhore në kohë të fushatave të partive, ku masat anti-kovid nuk ishin respektuar fare.

“Edhe n’moment qaty dje e ni lajmin që kanë me i shtrëngu prapë masat. Qysh, mas një muji që mledhët turma që nxurrët njerëz?”

“Tash kur s’respektohen rregullat për tubime pse po u dashka me u respektu për të tjerat?”

Ai ritheksoi se e ka ndarë mendjen ta vazhdojë punën pavarësisht vendimit të ri që mund ta marrë qeveria e Kosovës.

“Neve që dojmë me punu, le t’na lajnë me punu”.

Le t’dalin t’i nalin njerëzit që po dalin po shllajfitin pa nevojë”.

Tjera nga rubrika

E kishte shok klase djalin e Adem Jasharit, gazetari i njohur rrëfen histori nga shkolla

Teleteksti.com

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna të Kosovës

Teleteksti.com

Edhe pas 23 vjetëve nga Epopeja e UÇK-së, Kullat e Jasharëve në gjendje të rëndë

Teleteksti.com

Osmani në një organizim me Hotin e Qunin

Teleteksti.com

Lidhja Demokratike e Kosovës më së shumti deputet nga Prishtina dhe Peja

Teleteksti.com

Përfaqësues të komuniteve dërgojnë ankesa në PZAP, dyshojnë për manipulime

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë