Teleteksti
Sport

Ja kur pritet të transferohet Pogba te Real Madrid

ja-kur-pritet-te-transferohet-pogba-te-real-madrid

Afati i verës pritet të jetë ideali për transferimin e Pogbas te Real Madridi.

Real Madridi i është thënë që këtë verë do të jetë koha më e mirë për ta që të transferojnë mesfushorin e Manchester Unitedit, Paul Pogba.

Loading...

Sipas gazetës spanjolle AS, ka një pranim midis Unitedit dhe mesfushorit Pogba që është koha e duhur për të ndarë rrugët.

Bisedimet për kontratën e re kanë dështuar dhe çdo mbajtje e Pogbas edhe për sezonin e ardhshëm vetëm se do të ulte vlerën e tij.

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane nuk e ka fshehur që ai dëshiron të punojë me 27-vjeçarin, por presidenti Florentino Perez nuk është akoma i bindur plotësisht.

Verën e kaluar, Real bëri një përpjekje, por shpejt u tërhoq pasi francezi u vlerësua 200 milionë euro nga Unitedi. Por, 12 muaj më vonë, gjërat do të ndryshojnë, me Unitedi që uli çmimin e kërkuar përgjysmë.

Zidane dhe Pogba u takuan me njëri-tjetrin tetorin e kaluar në Dubai, duke nxitur bisedime të mëtutjeshme për transferimin e lojtarit në Santiago Bernabeu.

Ata të dy kaluan disa ditë në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe kishin folur për një kohë të gjatë së bashku.

Loading...

Tjera nga rubrika

Eskalon situata te Tottenhami , përplasje mes dy lojtarëve

Teleteksti

Manchester United dhe Manchester City në garë të madhe për dy super-lojtarët e Seria A

Teleteksti

Nuk po ndalen telashet për Interin, lëndohet edhe ky super-lojtar

Teleteksti

‘Goditje’ e madhe për Real Madridin, refuzohet nga trajneri i njohur

Teleteksti

Arrihet marrëveshja, Rangnick tek Milan, largohet nga San Siro legjenda e klubit

Teleteksti

Ndeshja ‘jetë a vdekje’ e Werder Bremen, Milot Rashica starton nga fillimi

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë