Teleteksti
Jetë

Ja me cilën date nis agjerimi, publikohet vaktia e muajit të Ramazanit

ja-me-cilen-date-nis-agjerimi,-publikohet-vaktia-e-muajit-te-ramazanit

Bashkësia Islame e Kosovës ka publikuar vaktinë për muajin e Ramazanit

Në njoftimin e Bashkësisë Islame të Kosovës bëhet e ditur se muaji i Ramazanit do të fillojë më 12 prill dhe do të përfundojë më 13 maj.

Besimtarët myslimanë këtë vit do të agjërojnë 30 ditë të muajit të Ramazanit.

“Diferenca e kohës, kur dielli perëndon më herët ose më vonë, për shkak të ndryshimit të gjerësisë gjeografike ose lartësisë mbidetare, është për qytetet: Ferizaj -1 min, Gjilan -1 min., Prishtina -1 min., Podujeva -1 min., Sharri -2 min., dhe Vushtrria -1 min”, bëhet e ditur në njoftimin e BIK-ut.

Loading...

Dita e parë e festës së Bajramit do të jetë më 13 maj, ndërkaq namazi i kësaj dite do të falet në orën 05:53.

Tjera nga rubrika

Studimi i fundit: Covid-19 është në ajër, jo në sipërfaqe

Teleteksti

Këto gjëra nuk e prishin agjërimin tuaj

Teleteksti

Këshilltarja për ushqim tregon se si të ushqeheni gjatë Ramazanit

Teleteksti

Verdhëza tek të porsalindurit; Çfarë duhet të dinë prindërit

Teleteksti

A e dini sa njerëz në botë kanë emrin tuaj?

Teleteksti

A është dhembja e shpinës simptomë e COVID-19

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë