Teleteksti
Ekonomi

Jep dorëheqje u.d. i drejtorit të Bordit të Trepçës pas ngujimit të minatorëve

jep-doreheqje-ud.-i-drejtorit-te-bordit-te-trepces-pas-ngujimit-te-minatoreve

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Bordit të Trepçës, Hysen Vrajolli, ka dhënë sot dorëheqje. Kjo ka ardhur pas ngujimit të minatorëve nëpër miniera si pasojë e mosmarrjes së pagave për muajin tetor.

Lajmin për KOHËN e ka konfirmuar anëtari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Refik Mehmeti.

Ai ka thënë se Vrajolli ka thënë Vrajolli dorëheqjen e ka paraqitur me vetëdëshirë, kurse tani Bordi është duke caktuar dikë tjetër në këtë pozitë.

Tjera nga rubrika

Shell Kosova ju uron Festën e Flamurit të gjithë Shqiptarëve

Teleteksti

Shpend Ahmeti jep 400 mijë euro për fermerët që pësuan dëme nga të reshurat

Teleteksti

Këto lagje të Prishtinës do të mbesin pa rrymë nga ora 09:00 deri në ora 21:00

Teleteksti

KEDS sërish do t’i lë në terr Prishtinën dhe komunat tjera

Teleteksti

Milionat që nuk sollën dritë

Teleteksti

Ministri Reçica mbështet qytetarët dhe bizneset me pajisje të nevojshme

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë