Teleteksti
Sport

Juventusi me super transfer nga Real Madrid

juventusi-me-super-transfer-nga-real-madrid

Juventusi, favorit për transferimin e Marcelos.

Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Marcelo mund të transferohet në Serie A gjatë afatit të verës.

Loading...

Marcelo ka qenë njëri nga lojtarët kryesor të Realit në dekadën e fundit, duke fituar ndër to edhe katër trofe të Ligës së Kampionëve.

Megjithatë, koha e tij në Santiago Bernabeu duket se ka përfunduar dhe Marcelo pritet të largohet në verë.

Sipas mediumit Le 10 Sport, Juventusi është i vendosur mirë për të përfunduar nënshkrimin e Marcelos nga Reali Madridi më vonë gjatë këtij viti.

31-vjeçari gjithashtu është përpjekur për një transferim në MLS, por kampioni italian mendohet të jetë destinacioni i tij më i mundshëm.

Paraqitjet e Ferland Mendy në krahun e majtë e kanë shtyrë Marcelon të vendos një largim dhe Reali pritet të jetë i gatshëm ta lejojë.

Loading...

Tjera nga rubrika

Gjiganti anglez heq dorë nga transferimi i Coutinhos

Teleteksti

Pronarët e Milanit janë zhgënjyer nga Maldini, këto janë dy arsye kryesore

Teleteksti

Liverpool e rrëmben yllin e madh nga Barcelona

Teleteksti

Caktohen datat për ndeshjet Juventus-Milan dhe Inter-Napoli

Teleteksti

Çka po ndodh me Milot Rashicën, ja me çfarë note u vlerësua për paraqitjen kundër Eintracht Frankfurt.

Teleteksti

Werderi i Rashicës fundoset nga Frankfurti, mbijetesa në Bundesligë gjithnjë e më e paarritshme

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë