Teleteksti
Ekonomi

Keqpërdori detyrën zyrtare, përjashtohet nga puna një punëtor i postës

keqperdori-detyren-zyrtare,-perjashtohet-nga-puna-nje-punetor-i-postes

Një punëtor i Postës së Kosovës është përjashtuar sot nga puna, kanë bërë të ditur nga ky institucion përmes një njoftimi për media.

Nga posta kanë bërë të ditur se kanë ngritur menjëherë procedurë administrative, derisa, të njëjtit punëtor i kanë ndërprerë marrëdhënien e punës.

Sot në një nga zyrat regjionale të Postës së Kosovës, një zyrtar ka keqpërdor detyrën e tij zyrtare në vendin e punës. Posta e Kosovës lidhur me këtë rast, menjëherë ka ngritur procedurë administrative ndaj zyrtarit, ndërsa ka marr vendimin për t’ia ndërprerë marrëdhënien e punës. Posta e Kosovës, është jashtëzakonisht e interesuar që të punësuarit e ndërmarrjes publike të kryejnë detyrat brenda ligjit dhe me përkushtim të lartë në shërbime ndaj qytetarëve”, thuhet në njoftim.

Tjera nga rubrika

Koronavirusi pritet të ‘zhdukë’ 8 miliardë euro nga ekonomia shqiptare

Teleteksti

Si qëndron Kosova me paga në krahasim me Gjermaninë, Zvicrën e Kroacinë

Teleteksti

Hetmet për privatizimin në Kosovë

Teleteksti

Vetëm 6 mijë punëtorë kontributdhënës janë më pak në pandemi në Trust

Teleteksti

Kërkesa e bizneseve për Qeverinë: Mos i shtrëngoni masat, le të mësohemi me virusi

Teleteksti

Kryeministri: Shumica e biznesve i kanë pranuar subvencionet nga Fondi për Rimëkëmbje

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë