Teleteksti
Sport

Këta janë trajerët më të paguar të Serie A

keta-jane-trajeret-me-te-paguar-te-serie-a

Janë publikuar rrogat e trajnerëve të Serie A.

Trajneri më i paguar në Serie A, është Antonio Conte, rroga e italianit kap vlerën 12 milionë euro në vit.

Kjo është interesante sepse e bën faktin që Conte, paguhet pesë fish më shumë se përcjellësi i dytë, Paolo Fonseca.

Fonseca paguhet 2.5 milionë euro në vit, dhe ndjeket nga Gian Piero Gasperini me 2.2 milionë euro në vit.

Loading...

Katërshen e parë e përmbyll, trajneri i AC Milan, Stefano Pioli, i cili paguhet 2 milionë euro në vit.

Ajo çka la përshtypje është renditja e trajnerit të Juventus, Andrea Pirlo, i cili zë vendin e shtatë me 1.8 milionë euro.Trajneri me pagën më të vogël në fakt nuk bënë pjesë në ekipet e promovuara nga Serie B, quditërisht trajneri i Udinese, Luca Gotti, ka rrogën më të vogël nga të gjithë me 600 mijë euro në vit.

Tjera nga rubrika

Këto janë ekipet që kaluan fazën e grupeve të Europa League

Teleteksti

Real Betis vihet pas lojtarit që dështoi te Arsenal

Teleteksti

Arsenal i pamposhtur, e fiton Grupin B pa asnjë humbje në Europa Ligë

Teleteksti

Sparta Prague – AC Milan: Formacionet zyrtare

Teleteksti

Ish-presidenti i Real Madridit: Zidane nuk duhet shqetësuar nga Pochettino

Teleteksti

Këta janë trajerët më të paguar të Serie A

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë